logo Lejla Ellis fotografka

tipy na focení

Focení je zábava, pojďme si ho užít a níže máte nějaký ty tipy jak na to.

tipy
01

Co na sebe?

Zásadní otázka a to nejen pro dámy. Obecně, vezměte si rozhodně pohodlné oblečení, které máte rádi a ve kterém se cítíte prostě dobře. Určitě se ale vyplatí dopředu si promyslet za jakým účelem fotky chcete a v jakém prostředí bude focení probíhat a k tomu ten outfit zvolit.

Nedoporučuji oblečení s výraznými potisky či logy, aby neodvádělo pozornost od vás samotných. Pokud chcete opravdu stylové fotky, nechte nátělníky, bermudy a žabky doma…. Na fotce budete rozhodně vypadat lépe v košili či šatech. Klidně si přibalte i nějaké kousky na převlečení (sako, náhradní košili, doplňky). Není nutné to přehánět, ale je dobré být připraven. Pokud jde o rodinné a párové focení, je fajn se spolu trochu sladit. Minimálně stylově. Dívka v růžových krajkových šatech a chlapec v maskáčích, i když jeho oblíbených, se v tom rámečku budou přeci jen trochu tlouct.

Doporučuji si zvolit spíše neutrální barvy, popř. jeden výraznější prvek abyste spolu ladili. Např. maminka může mít barevný šátek, dcera v podobné barvě bodyčko nebo sponku do vlasů. Tatínek se synem třeba pruhovaná trička. Není potřeba nic přehánět, ale přeci jen to na fotkách vypadá lépe. Na druhou stranu i vybírat oblečení a příprava může být zábava, takže se není čeho bát.

OUTFIT
02

Čas

Pokud možno nikam nespěchejte. Dejte si dostatečnou časovou rezervu abyste přišli na focení včas (stihli se nachystat) a během focení nekoukali na hodinky. Stát se samozřejmě může cokoliv, ale jde především o to, aby vám vznikly krásné fotky a focení samotné probíhalo v dobré náladě. Délka focení záleží na konkrétním balíčku. Pánové, neděste se, uteče to ani nebudete vědět jak.

03

Kde se bude fotit?

Obvykle fotím v rámci Frýdku-Místku, Ostravy a Nového Jičína. Po domluvě si vás ráda přijedu vyfotit i jinam. Preferuji venkovní focení, což občas nese riziko nepřízně počasí. Proto si focení venku potvrdíme ještě den před, abychom měli jistotu, že nám ty fotky bezvadně vyjdou.

MÍSTO
04

Úsměv A fotíme!

Důležitá informace, přijďte si focení užít! Opravdu chci, abyste se cítili dobře a úplně nejlépe, si toho foťáku ani nevšimli. Vůbec není potřeba se celou dobu usmívat a pózovat. Já si velmi ráda zachytím nějakou momentku s atmosférou. Pokud bude potřeba, tak si vás pře/nastavím.

05

Výběr fotek a dodání

Fotky jsou pro vás a musí se líbit hlavně vám, takže výběr nechám ve vaši režii. Udělám základní selekci toho nejlepšího a zašlu vám náhledy fotek přes náhledovky.cz. Tak si snadno vyberete co se vám líbí a můžete mi tam napsat i nějakou poznámku. Fotky poté upravím a zašlu finální verze. Vždy se dopředu domluvíme na termínu dodání. Ten je u mě zhruba do 1-2 týdnů. U svateb 2-3 týdny, ale zasílám 3-5 fotografií do druhého dne, abyste si je mohli dát na sítě a informovat své blízké změnou statusu. Finální úprava a barevné tónování se tedy může změnit.

Hotové fotky pak umisťuji na moje webovky s tím, že vám vytvořím skrytou stránku (přes odkaz). Můžete tak snadno poslat tento odkaz svým blízkým a fotkami se pochlubit aniž byste je někde sami nahrávali. Následně vám na webovky nahraji 2 soubory ke stažení. Jeden soubor je v plné “palbě”, tedy v plném rozlišení fotek. Druhý soubor obsahuje fotky upravené pro sdílení na Facebook, Instagram, abyste si mohli případně udělat cenzuru a sdílet jen to, co opravdu chcete.

výběr
06

Reklamace

Fotografa si vybíráte vy. Určitě se tedy vyplatí strávit pár desítek minut nad jeho portfoliem, protože prostě víte, co můžete čekat. Jakým stylem fotím a upravuji své fotky já, vidíte v mé galerii. Pokud máte jakýkoliv dotaz, neváhejte a ptejte se. Pokud by ale byl jakýkoliv problém, ozvěte se prosím hned, vše se dá vyřešit.

TIPY NA FOCENÍ | FOCENÍ JE RADOST